Upadłość konsumencka w Polsce - co warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć o upadłości konsumenckiej w Polsce?

Upadłość konsumencka w Polsce jest coraz bardziej popularna. W ciągu ostatnich kilku lat, statystyki zainteresowania tym tematem zanotowały znaczny wzrost. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości, tylko w 2021 roku aż  18 205 osób skorzystało z procedury upadłości konsumenckiej. Jest to wzrost o niemal 40% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Nie bez znaczenia jest również zmiana prawa, która od 2020 roku znacznie upraszcza procedurę upadłości konsumenckiej. Obecnie proces upadłości może zostać zakończony w zaledwie 3 miesiące, w porównaniu do roku poprzedniego, gdy wymagało to od 6 do 12 miesięcy.

Rozbudowana procedura i coraz więcej informacji dostępnych w Internecie sprawiły, że coraz więcej osób zainteresowanych jest skorzystaniem z upadłości konsumenckiej. Wzrost zainteresowania tym tematem można zaobserwować głównie wśród osób, które znalazły się w poważnych tarapatach finansowych. Upadłość konsumencka daje im możliwość rozpoczęcia wszystkiego od nowa, bez obciążenia kredytami i innymi zobowiązaniami.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?

Uproszczona procedura upadłości konsumenckiej pozwala na szybkie i sprawne rozwiązanie problemu. Zgodnie z obowiązującym prawem, wnioski o upadłość można złożyć za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm. Przygotowują one wszystkie niezbędne dokumenty i reprezentują klienta przed sądem.
 
Warto również wspomnieć, że wnioskodawcy nie muszą się martwić o swoje mienie. W czasie trwania procedury upadłościowej, nie może ono zostać zajęte. Co więcej, dochody uzyskane po złożeniu wniosku również nie są objęte ograniczeniami.
 

Wniosek jest prosty – upadłość konsumencka w Polsce stała się zdecydowanie bardziej dostępna. Proces został znacznie uproszczony i stał się dużo szybszy. Warto jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tej procedury, należy dokładnie przeanalizować sytuację i skonsultować się z odpowiednim doradcą finansowym.

Skontaktuj się z nami    test

    Znajdź nas na facebooku!

    Polityka prywatności i cookies

    © 2022 powered by DG9 Sp. z o.o.